Programul sportivilor romani de la JO Soci 2014
12.00 - Timea Sara - schi fond - 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16:30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)
18.30 - Sorin Iulian Pitea - sarituri cu schiurile - trambulina normala, calificari (Arena Russki Gorki)
09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - coborare masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki)
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.00 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 12,5 km urmarire masculin, finala (Centrul Laura)
16.45 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, manşa 1 şi 2 (Complexul Sanki)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual, finala (Centrul Laura)
14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura)
16.30 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 - Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovaiala - sanie - dublu masculin, finala (Complexul Sanki)
09.30 - Maria Marinela Mazilu - skeleton - simplu feminin, calificari (Complexul Sanki)
12.00 - Timea Sara - schi fond - 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 - Raluca Nicoleta Stramaturaru, Valentin Cretu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Şovaiala - sanie - ştafeta echipe, finala (Complexul Sanki)
09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 - Ioan Valeriu Achiriloaie (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 - Dorin Dumitru Velicu - skeleton - simplu, calificari (Complexul Sanki)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 - Maria Marinela Mazilu (daca se califica) - skeleton - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pitea - sarituri cu schiurile - trambulina mare, calificari (Arena Russki Gorki)
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 - Dorin Dumitru Velicu (daca se califica) - skeleton - simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pîtea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)
Duminica, 16 februarie
17.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, manşa 1 (Complexul Sanki)
16.30 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)
Marti, 18 februarie
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - slalom-uriaş, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi feminin, manşa 1 (Complexul Sanki)
09.00 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom-uriaş, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom-uriaş, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
11.30 - Timea Sara - schi fond - 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom masculin, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, manşa 1 (Complexul Sanki)
09.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, finala (Complexul Sanki).
Jocurile Olimpice de Iarnă Soci 2014 vor fi transmise la TVR.