#unirea urziceni #fotbal #meci #clasament

Unirea Urziceni, pe prima pozitie a clasamentului

Unirea Urziceni a castigat, aseara, primul meci al etapei a 28-a din Liga I la fotbal, scor 3-0, cu Gloria Bistrita , si a urcat pe prima pozitie a clasamentului.

Putinii spectatori prezenti pe arena „Tineretului” au sperat sa vada un meci englezesc, cu alunecari interminabile si multa determinare. S-au ales cu un joc adesea tern si lipsit de claritate. Victoria gazdelor a fost in ton cu ziua de 1 Mai - una muncita.

George Galamaz a deschis scorul, in minutul 25, asa cum stie el mai bine, cu o lovitura de cap, depasindu-l in saritura pe Dorel Zaharia. Elevii lui Dan Petrescu au continuat sa joace „cu cap”. Rusescu ar fi putut face 2-0 in minutul 35, cand a expediat cu fruntea o minge - putin alaturi.

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )