#play-off #liga #europe league #steaua

Steaua, singura in Europa League

Echipa lui Ilie Dumitrescu a pierdut in retur cu 1-0, acelasi scor ca in partida din Ghencea , dar s-a calificat la penaltiuri. FC Vaslui, FC Timisoara si Unirea Urziceni, eliminate in play-off .

Din cele patru echipe romanesti care au jucat play-off-ul Ligii Europa, doar Steaua a reusit sa se califice in faza grupelor. Dar cu mari emotii si numai dupa 120 de minute de joc si penaltiuri.

Scorul din meciul tur, acel fragil 1-0 din Ghencea cu elvetienii de la Grasshopper Zurich, le-a parut stelistilor foarte pretios, asa ca au tras cu dintii de el. Dominata din primul minut si pana aproape de finele...