#steaua bucuresti #calificare #semifinale #cupa romaniei

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a intrecut ieri echipa Rapid cu 1-0, prin golul marcat de Romeo Surdu in minutul 49 al meciului.

Partida nu a fost lipsita de incidente, galeria Stelei fiind evacuata dupa numai 10 minute de la inceputul meciului, dupa ce suporterii "ros-albastri" au aruncat cu petarde, fumigene si torte in teren.

In celalalt meci disputat ieri in cadrul sferturile Cupei Romaniei, Gloria Bistrita a eliminat, scor 1-0, echipa CFR Cluj, castigatoarea ultimelor trei trofeee.

Iata si lista echipelor care se vor infrunta in cele doua semifinale ale Cupei Romaniei: Steaua, Dinamo, Gloria Bistrita si FC Brasov . Tragerea la sorti va avea loc peste doua saptamani.