#egal #marius lacatus #steaua bucuresti #dinamo zagreb #meci amical

Steaua a remizat cu Dinamo Zagreb

Steaua Bucuresti a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, miercuri, la Berek (Turcia), in compania echipei croate Dinamo Zagreb .

Croatii au deschis scorul in minutul 37 prin Morales, ros-albastrii reusind egalarea 12 minute mai tarziu prin Bilasco. In cea de-a doua repriza, stelistii au avut doua mari ocazii de gol prin Marinescu(57), respectiv Onofas (76).

Meciul a fost marcat de o reactie nervoasa a lui Marius Lacatus, tehnicianul Stelei, care, iritat de jocul dur al fotbalistilor croati, l-a imbrancit si l-a injurat pe antrenorul acestora.

Steaua a inceput in formula: Tatarusanu , Bonfim, Gardos, Galamaz, Brandan, Nicolita, Ricardo, Marinescu, Surdu, Dica, Bilasco. Pe parcurs au mai jucat: Bicfalvi, Szekely, Matei, Lung, Baciu, Onofras, Radut, Emeghara .