Sperante pentru Il Luce

Sahtior a eliminat-o pe din lupta pentru titlu , prin victoria de sambata cu 3-1.

Echipa antrenata de catre Oleg Protasov nu a rezistat presiunii impuse de Sahtiorul lui Mircea Lucescu . La obtinerea celor trei puncte a contribuit decisiv si , care a marcat printr-un sut splendid, cand scorul era egal.

Doua puncte despart Sahtiorul de liderul Dinamo Kiev. Cu Razvan pe teren 90 de minute, "minerii" au controlat cu autoritate partida. Dnepr era obligata sa invinga pentru a spera la titlu, replica elevilor lui Mircea Lucescu a fost fara greseala.

In minutul 45, cand scorul era egal, Rat a lucrat o faza pe cont propriu si a finalizat cu un sut superb, la coltul lung, de la 25 de metri. "Nu avem voie sa gresim pana la final, mai ales ca Dinamo Kiev are un program mai usor pana la final. Ma simt foarte bine acum si cred ca putem castiga campionatul", ne-a spus Rat.
Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de Stiri Principale Acasa.ro