Sergiu Radu nu se mai opreste

Romanul a marcat din nou in Bundesliga, dupa ce anul trecut a fost golgheterul lui Cottbus. E deja stereotip : Sergiu Radu a marcat pentru echipa sa in minutul... De data aceasta, victima atacantului de la Wolfsburg a fost Duisburg, unde Filipescu si Tararache au fost titulari si au jucat tot meciul. “Schija” a reusit al treilea gol al echipei sale (72), dar nu l-a avut alaturi pe Vlad Munteanu , neconvocat de Felix Magath. Tot in Germania, Marica a stat degeaba 90 de minute in teren la meciul Hertha-Stuttgart, 3-1, nereusind sa inscrie pentru campioana Germaniei. Alti doi romani au avut motive de bucurie, dar in Franta. Cu Tamas titular si Daniel Niculae introdus pe teren in minutul 72, Auxerre a reusit prima victorie din campionat, 1-0 acasa cu Caen. Laudat pentru modul in care s-a pregatit si a jucat in amicale, Mutu este pentru prima oara criticat: a fost eliminat in minutul 45 al amicalului pierdut de Fiorentina cu 3-0 in fata lui Bilbao. Cristi Chivu era anuntat in lotul lui Inter pentru Supercupa Italiei , care s-a disputat aseara tirziu, in timp ce Laurentiu Rosu, unul dintre preferatii selectionerului Piturca, va rata inceputul campionatului spaniol din cauza unei accidentari. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro