Scufundati de "Submarinul galben"

Villarreal si-a mai trecut in cont o victima in senzationalul parcurs din Liga Campionilor , unde participa in premiera. Inter Milano spera sa-si apere in Spania avantajul victoriei cu 2-1 din tur, dar "Submarinul galben" a obtinut, pe "El Madrigal", scorul pe care-l visa: 1-0 si s-a calificat in semifinale .
Spaniolii nu s-au temut de faima si mai ales de banii investiti la Inter Milano si au dat lovitura in minutul 58, cand Arruabarrena a marcat, cu capul, golul calificarii. Dupa ce anul trecut a debutat in Cupa UEFA si nu s-a oprit decat in sferturile de finala, dupa ce in optimi trecuse de Steaua, in acest sezon Villarreal face furori si in Liga Campionilor.