Şahtior, remiză în deplasare la Oleg Protasov

Formaţia condusă de antrenorul roman Mircea Lucescu, Şahtior Doneţlk, a remizat în deplasare la Dnipro Dnipropetrovsk, scor 1-1, într-o partidă contand pentru etapa a opta a primei ligi ucrainene de fotbal. Dnipro, formaţia condusă de fostul antrenor la Stelei, Oleg Protasov , a deschis scorul prin Kornilenko, în minutul 15, dar s-a văzut egalată de Duljaj, treizeci de minute mai tarziu, la o fază la care gazdele au cerut fault în atac la Marica. Şahtior se află în continuare pe primul loc în Ucraina, la egalitate de puncte, 20, cu Dinamo Kiev , adversara Stelei din Liga Campionilor, dar cu un golaveraj mai bun. Dinamo Kiev a remizat, vineri, 1-1, în deplasare la Vorskla Poltava. Rincon a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 74, din penalty, dar Grumic a adus un punct gazdelor, înscriind în ultimul minut de joc.