#fotbal #meci #lituania #romania

Romania-Lituania 0-3, in preliminariile CM 2010

Debut cu stangul pentru echipa nationala condusa de Victor Piturca in startul campaniei de calificare la Mondialul din 2010. Dupa un meci jenant, echipa nationala a Romaniei a fost umilita de mult mai slab cotata echipa a Lituaniei cu scorul de 3-0.

Golul primei reprize a fost marcat de Stankevicius (31), cu un sut superb la vinclu.

Lituania a avut lovitura de start si a inceput meciul in forta. Prima actiune de atac a apartinut nationalei noastre, dar Contra a centrat dezamagitor, mult prin spatele portii, de pe partea dreapta. Cea mai mare ocazie a inceputului de meci a apartinut lituanienilor in minutul 10.