Rezultatele adversarelor Romaniei la EURO 2008

Adversarele Romaniei in grupa C de la EURO 2008, Olanda , Italia si Franta, au disputat, aseara, meciuri amicale . Olanda a castigat lejer partida din deplasare cu Croatia, scor 3-0, prin golurile lui Heitinga (min. 9), Huntelaar (37) si Hesselink (89), iar Italia a invins Portugalia, scor 3-1, intr-un meci jucat in Elvetia. Toni a deschis scorul pentru Italia, in ultimul minut al primei reprize, iar Pirlo l-a majorat, la cinci minute dupa pauza. In minutul 77, Quaresma a redus din handicap, dar doua minute mai tarziu Quagliarella a stabilit scorul final, 3-1 pentru Italia. Singura adversara a Romaniei care a pierdut aseara a fost Franta, scor 0-1, dar adversarul a fost unul de calibru, Spania. Unicul gol al partidei a fost marcat de Capdevila, cu 10 minute inainte de sfarsitul meciului. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor