Rapid s-a calificat în optimi fără emoţii

Rapidul s-a calificat în optimile Cupei Romaniei după o victorie lejeră (4-0), obţinută astăzi în faţa echipei de ligă secundă CSM Ramnicu Valcea . Scorul la pauză a fost 3-0 după golurile reuşite de Griffiths în minutul 15 şi Zicu în minutele 29 şi 45. Buga a înscris în minutul 85 pentru 4-0. În repriza secundă, Burdujan a fost luat în colimator de suporterii rapidişti, după o fază la care a întarziat o pasă pentru un coechipier aflat în poziţie bună de a înscrie. Răzvan Lucescu a trimis în teren următoarea formaţie: Coman - N. Constantin, Perjă, Săpunaru - Bădoi, Lazăr, Măldărăşanu (E. Dică '62), Karamyan - Zicu (Buga '46), Griffiths ( Mazilu '62) - Burdujan.