Rapid, la a treia infrangere in Cipru

Rapid a pierdut, marti, cel de-al treilea meci amical disputat in Cipru, scor 3-4, in compania echipei bulgare Lokomotiv Sofia. In minutul 9 Lokomotiv a deschis scorul prin Dobrev, care a inscris cu capul din careul de sase metri, dupa ce apararea rapidista l-a scapat din marcaj. 5 minute mai taziu Rapid reuseste sa readuca egalitatea pe tabela de marcaj dupa ce Emil Dica a transformat o lovitura de la unsprezece metri obtinuta de Daniel Pancu . Giulestenii reusesc sa preia conducerea in minutul 16 prin Sapunaru care care a reluat in poarta o recentrare a lui Pierre Boya . In minutul 30 Dilas inscrie dupa ce l-a driblat cu usurinta in careu pe Maftei. Imediat dupa iesirea de la cabine, bulgarii au preluat initiativa. In doar doua minute, bulgarii au punctat de tot atatea ori, profitand de doua erori impardonabile ale defensivei giulestene. Scorul final al partidei, 3-4, a fost stabilit in minutul 80, cand Dica a transformat un nou penalty. Mircea Rednic, a declarat, la finalul meciului cu Lokomotiv Sofia, ca nu este ingrijorat de rezultele mai slabe inregistrate de echipa sa in partidele de pregatire. "Nu ma ingrijoreaza deloc rezultatele din meciurile amicale, pentru ca nu urmaresc rezultatele. Am facut multe schimbari, desi mi-as dorit sa ii las sa joace mai mult in prima formula, dar s-a jucat foarte dur si mi-a fost teama de accidentari. Dar nu te poti intelege cu bulgarii. Am vorbit inainte de meci sa jucam mai usor, dar degeaba. Deja am patru jucatori usor accidentati . Eu nu risc. Vreau ca dupa acest cantonament sa am toti jucatorii valizi", a spus Rednic la Sport.ro. Elevii lui Mircea Rednic vor disputa ultimul amical din Cipru, joi, impotriva formatiei din Republica Moldova, Serif Tiraspol . Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor