Social

#etapa #program #fotbal #liga l

Programul turului Ligii I 2009/2010

Liga Profestionista de Fotbal a facut luni public programul turului Campionatului Ligii I la fotbal, editia 2009/2010.

Campioana Unirea Urziceni va infrunta in prima etapa CFR Cluj in deplasare, ca apoi sa joace acasa cu Rapid si in deplasare cu Steaua.

Primul meci important in Bucuresti va fi cel Steaua-Dinamo, din etapa a 5-a, in 29 august, la ora 18:00.

Programul turului in Liga I

Etapa 1 (1 august)      
international curtea de arges - Otelul Galati; ceahlaul piatra neamt - Steaua; CFR Cluj - Unirea Urziceni; Rapid - Politehnica Iasi; unirea alba iulia - FC Brasov; FC Timisoara - Gloria Bistrita; FC Ploiesti - Pandurii Targu Jiu; FC Vaslui - FC Arges; Universitatea Craiova - Dinamo.

Etapa a 2-a (8 august)      
Otelul Galati - Ceahlaul Piatra Neamt; Steaua - CFR Cluj; Unirea Urziceni - Rapid; Politehnica Iasi - FC Timisoara; FC Brasov - FC Ploiesti; Gloria Bistrita - Unirea Alba Iulia; pandurii targu jiu - FC Vaslui; FC Arges - Universitatea Craiova; Dinamo - International Curtea de Arges.      

Etapa a 3-a (15 august)
International Curtea de Arges - FC Arges; Ceahlaul Piatra Neamt - Dinamo; CFR Cluj - Otelul Galati; Unirea Alba Iulia - Politehnica Iasi; FC Timisoara - Rapid; FC Ploiesti - Gloria Bistrita; FC Vaslui - FC Brasov; Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu; Steaua - Unirea Urziceni.    
 
Etapa a 4-a (22 august)      
Rapid - Unirea Alba Iulia; Otelul Galati - Steaua; Unirea Urziceni - FC Timisoara; Politehnica Iasi - FC Ploiesti; FC Brasov - Universitatea Craiova; Gloria Bistrita - FC Vaslui; Pandurii Targu Jiu - International Curtea de Arges; FC Arges - Ceahlaul Piatra Neamt; Dinamo - CFR Cluj.     
 
Etapa a 5-a (29 august)      
International Curtea de Arges - FC Brasov; Ceahlaul Piatra Neamt - Pandurii Targu Jiu; CFR Cluj - FC Arges; Unirea Alba Iulia - FC Timisoara; FC Ploiesti - Rapid; FC Vaslui - Politehnica Iasi; Universitatea Craiova - Gloria Bistrita; Otelul Galati - Unirea Urziceni; Steaua - Dinamo.      

Etapa a 6-a (12 septembrie)

Rapid - FC Vaslui; FC Timisoara - FC Ploiesti; Unirea Urziceni - Unirea Alba Iulia; Politehnica Iasi - Universitatea Craiova; FC Brasov - Ceahlaul Piatra Neamt; Gloria Bistrita - International Curtea de Arges; Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj; FC Arges - Steaua; Dinamo - Otelul Galati.

Etapa a 7-a (19 septembrie)      
International Curtea de Arges - Politehnica Iasi; Ceahlaul Piatra Neamt - Gloria Bistrita; CFR Cluj - FC Brasov; FC Ploiesti - Unirea Alba Iulia; FC Vaslui - FC Timisoara; Universitatea Craiova - Rapid; Otelul Galati - FC Arges; Steaua - Pandurii Targu Jiu; Dinamo - Unirea Urziceni.     

Etapa a 8-a (26 septembrie)      
Rapid - International Curtea de Arges; Unirea Alba Iulia - FC Vaslui; FC Timisoara - Universitatea Craiova; Unirea Urziceni - FC Ploiesti; Politehnica Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt; FC Brasov - Steaua; Gloria Bistrita - CFR Cluj; Pandurii Targu Jiu - Otelul Galati; FC Arges - Dinamo.

Etapa a 9-a (3 octombrie)      
International Curtea de Arges - FC Timisoara; Ceahlaul Piatra Neamt - Rapid; CFR Cluj - Politehnica Iasi; FC Vaslui - FC Ploiesti; Universitatea Craiova - Unirea Alba Iulia; Otelul Galati - FC Brasov; Steaua - Gloria Bistrita; FC Arges - Unirea Urziceni; Dinamo - Pandurii Targu Jiu.

Etapa a 10-a (17 octombrie)      
Rapid - CFR Cluj; Unirea Alba Iulia - International Curtea de Arges; FC Timisoara - Ceahlaul Piatra Neamt; FC Ploiesti - Universitatea Craiova; Unirea Urziceni - FC Vaslui; Politehnica Iasi - Steaua; FC Brasov - Dinamo; Gloria Bistrita - Otelul Galati; Pandurii Targu Jiu - FC Arges.

Etapa a 11-a (24 octombrie)      

International Curtea de Arges - FC Ploiesti; Ceahlaul Piatra Neamt - Unirea Alba Iulia; CFR Cluj - FC Timisoara; Universitatea Craiova - FC Vaslui; Otelul Galati - Politehnica Iasi; Steaua - Rapid; Pandurii Targu Jiu - Unirea Urziceni; FC Arges - FC Brasov; Dinamo - Gloria Bistrita.

Etapa a 12-a (31 octombrie)      
Rapid - Otelul Galati; Unirea Alba Iulia - CFR Cluj; FC Timisoara - Steaua; FC Ploiesti - Ceahlaul Piatra Neamt; FC Vaslui - International Curtea de Arges; Unirea Urziceni - Universitatea Craiova; Politehnica Iasi - Dinamo; FC Brasov - Pandurii Targu Jiu; Gloria Bistrita - FC Arges.

Etapa a 13-a-a (7 noiembrie)      
International Curtea de Arges - Universitatea Craiova; Ceahlaul Piatra Neamt - FC Vaslui; CFR Cluj - FC Ploiesti; Otelul Galati - FC Timisoara; Steaua - Unirea Alba Iulia; FC Brasov - Unirea Urziceni; Pandurii Targu Jiu - Gloria Bistrita; FC Arges - Politehnica Iasi; Dinamo - Rapid.

Etapa a 14-a (21 noiembrie)    
 
International Curtea de Arges - Unirea Urziceni; Rapid - FC Arges; Unirea Alba Iulia - Otelul Galati; FC Timisoara - Dinamo; FC Ploiesti - Steaua; FC Vaslui - CFR Cluj; Universitatea Craiova - Ceahlaul Piatra Neamt; Politehnica Iasi - Pandurii Targu Jiu; Gloria Bistrita - FC Brasov.

Etapa a 15-a (28 noiembrie)      
Ceahlaul Piatra Neamt - International Curtea de Arges; CFR Cluj - Universitatea Craiova; Otelul Galati - FC Ploiesti; Steaua - FC Vaslui; Unirea Urziceni - Gloria Bistrita; FC Brasov - Politehnica Iasi; Pandurii Targu Jiu - Rapid; FC Arges - FC Timisoara; Dinamo - Unirea Alba Iulia.

Etapa a 16-a (5 decembrie)
International Curtea de Arges - CFR Cluj; Ceahlaul Piatra Neamt - Unirea Urziceni; Rapid - FC Brasov; Unirea Alba Iulia - FC Arges; FC Timisoara - Pandurii Targu Jiu; FC Ploiesti - Dinamo; FC Vaslui - Otelul Galati; Universitatea Craiova - Steaua; Politehnica Iasi - Gloria Bistrita.

Etapa a 17-a (12 decembrie)      
CFR Cluj - Ceahlaul Piatra Neamt; Otelul Galati - Universitatea Craiova; Steaua - International Curtea de Arges; Unirea Urziceni - Politehnica Iasi; FC Brasov - FC Timisoara; Gloria Bistrita - Rapid; Pandurii Targu Jiu - Unirea Alba Iulia; FC Arges - FC Ploiesti; Dinamo - FC Vaslui.    

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din social

Expertul Acasa.ro, Simona Gabriela Buzatu: Branding - Cum sa eviti vecinii nepotriviti

Experti It

Expertul Acasa.ro, Simona Gabriela Buzatu, multimedia designer si specialist de marketing online

Experti It

Expertul Acasa.ro, Ovidiu Leonte: 8 functii ignorate ale smartphone-ului care iti imbunatatesc considerabil viata

Experti It

Expertul Acasa.ro, Ovidiu Leonte: Tendinte ale tehnologiei in 2014

Experti It


Citeste pe divahair.ro

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Ovidiu Leonte: Vehiculele electrice vor reduce poluarea cu peste 20%

Expertul Acasa.ro, Ovidiu Leonte, specialist IT&C

Pune o intrebare

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste aici.