Social

Programul complet al partidelor de la EURO 2008

Sambata a debutat Campionatului European. 16 echipe si-au castigat dreptul de a participa la EURO 2008, in urma partidelor din preliminarii . Echipele sunt grupate in patru grupe, A, B, C si D, iar mai departe, in sferturi, se califica primele doua clasate in fiecare grupa.

Romania este si ea calificata la turneul final, in grupa C, grupa "mortii", alaturi de Franta, Italia si Olanda. Campionatul European de fotbal se desfasoara intre 7 si 29 iunie in Austria si Elvetia.

Iata programul complet la partidelor de la EURO 2008:

Sambata, 7 iunie:

Grupa A

Elvetia-Cehia: 0 -1 ( ' 72-Sverkos)

Arbitri: Roberto Rosetti -Alessandro Griselli, Paolo Calcagno (Italia). Rezerva: Stephane Lannoy (Franta);

Portugalia-Turcia: 2 - 0 ( '59 Pepe, ' 93 Meireles)

Arbitri: Herbert Fandel-Carsten Kadach, Volker Wezel (Germania). Rezerva: Viktor Kassai (Ungaria).

Duminica, 8 iunie:

Grupa B

19.00 Austria-Croatia

Arbitri: Pieter Vink-Adriaan Inia, Hans ten Hoove (Olanda). Rezerva: Kristinn Jakobsson (Islanda);

21.45 Germania-Polonia

Arbitri: Tom Henning Ovrebo-Geir Age Holen, Jan Petter Randen (Norvegia). Rezerva: Craig Thomson (Scotia).

Luni, 9 iunie:

Grupa C

19.00 ROMANIA-Franta

Arbitri: Manuel Mejuto Gonzalez- Juan Carlos Juste Jimenez, Jesus Calvo Guadamuro (Spania). Rezerva: Olegario Benquerenca (Portugalia);

21.45 Olanda-Italia

Arbitri: Peter Frojdfeldt-Stefan Wittberg, Henrik Andren (Suedia). Rezerva: Damir Skomina (Slovenia).

Marti, 10 iunie:

Grupa D

19.00 Spania-Rusia

Arbitri: Konrad Plautz-Egon Bereuter, Markus Mayr (Austria). Rezerva: Grzegorz Gileweski (Polonia);

21.45 Grecia-Suedia

Arbitri: Massimo Busacca-Matthias Arnet, Stephane Cuhat (Elvetia). Rezerva: Ivan Bebek (Croatia).

Miercuri, 11 iunie:

Grupa A

19.00 Cehia-Portugalia

Arbitri: -Dimitris Bozatzidis, Dimitris Saraidaris (Grecia). Rezerva: Kristinn Jakobsson (Islanda);

21.45 Elvetia-Turcia

Arbitri: Lubos Michel-Roman Slysko, Martin Balko (Slovacia). Rezerva: Damir Skomina (Slovenia).

Joi, 12 iunie:

Grupa B

19.00 Croatia-Germania

Arbitri: Frank De Bleeckere-Peter Hermans, Alex Verstraeten (Belgia). Rezerva: Stephane Lannoy (Franta);

21.45 Austria-Polonia

Arbitri: Howard Webb-Darren Cann, Michael Mullarkey (Anglia). Rezerva: Viktor Kassai (Ungaria).

Vineri, 13 iunie:

Grupa C

19.00 Italia - ROMANIA

21.45 Olanda - Franta

Sambata, 14 iunie:

Grupa D

19.00 Suedia - Spania

21.45 Grecia - Rusia

Duminica, 15 iunie:

Grupa A

21.45 Elvetia - Portugalia

21.45 Turcia - Cehia

Luni, 16 iunie:

Grupa B

21.45 Polonia - Croatia

21.45 Austria - Germania

Marti, 17 iunie:

Grupa C

21.45 Olanda - ROMANIA

21.45 Franta - Italia

Miercuri, 18 iunie:

Grupa D

21.45 Grecia - Spania

21.45 Rusia - Suedia

Joi, 19 iunie:

Sfertul 1:

21.45 Castigator grupa A - Locul II grupa B

Vineri, 20 iunie:

Sfertul 2:

21.45 Castigator grupa B - Locul II grupa A

Sambata, 21 iunie:

Sfertul 3:

21.45 Castigator grupa C - Locul II grupa D

Duminica, 22 iunie:

Sfertul 4:

21.45 Castigator grupa D - Locul II grupa C

Miercuri, 25 iunie:

Semifinala 1: Castigator sfertul 1 - Castigator sfertul 2

Joi, 26 iunie:

Semifinala 2: Castigator sfertul 3 - Castigator sfertul 4

Duminica, 29 iunie:

FINALA: Castigator semifinala 1 - Castigator semifinala 2


Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de Stiri Principale Acasa.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din social


Citeste pe divahair.ro

Top

Cauta-ti perechea