Poli si-a pierdut fanii

Nici noile achizitii, nici faima Fiorentinei lui Mutu nu au reusit sa umple mai mult de un sfert de stadion la ultimul amical al Politehnicii. Doar 6.000 de timisoreni au fost curiosi sa-si vada pe viu noua echipa, Poli Stiinta Timisoara, in ultimul amical, de prezentare, inaintea reluarii noului sezon. “A fost un public primitor la Timisoara. Din pacate, a fost putina lume. Poate pentru ca multi sint in vacante”, au fost primele impresii ale atacantului Ionel Ganea , aflat la debut in tricoul “ viola ”. Chiar si asa, unul dintre cei mai aplaudati fotbalisti ai intilnirii de duminica seara a fost Adrian Mutu, virful Fiorentinei. Intre doua reprize de focuri de artificii, timisorenii au practicat un fotbal mai degraba modest in fata italienilor, cu care au reusit sa incheie la pace, 1-1, Plesan marcind golul egalizator cu zece minute inainte de final. “Sint multumit de joc, mai putin de prima jumatate a meciului. Jucatorii mei au facut citeva greseli pe care sper sa nu le repete in campionat. Jucatorii nu au putut evolua la capacitate maxima din cauza caldurii”, au fost concluziile tehnicianului banatenilor, Dusan Uhrin . Poli debuteaza in Liga I duminica, de la ora 20.30 (Kanal D), in fata Politehnicii Iasi.