Petardele au mai oprit un meci

După incidentele petrecute acum două săptămani la derbyul Dinamo - Steaua la handbal, petardele au mai pus capăt unei partide din sportul romanesc. La meciul de hochei Steaua - SC Miercurea Ciuc , fanii bucureşteni au aruncat o petardă în prima repriză Deşi au fost avertizaţi că partida va fi întreruptă, aceiaşi suporteri au profitat de nepăsarea jandarmilor şi au mai aruncat o petardă în repriza secundă, la scorul de 5-1 în favoarea Stelei. Îngrijoraţi pentru propria securitate, ciucanii au părăsit gheaţa şi au plecat la vestiare, spre nemulţumirea steliştilor. După 3 minute de aşteptare, arbitrii au fluierat finalul meciului. Pentru că au plecat de la gheaţă fără acceptul arbitrilor, ciucanii riscă să piardă meciul cu 5-0 la masa verde .