Pancu sau ocazia calificarii

Aseara, la Gelsenkirchen, in fata a 58 de mii de spectatori , Besiktas a fost invinsa de echipa miliardarului Abramovici, Chelsea Londra .

Scorul final a fost de 2-0 in favoarea britanicilor, in finalul primei reprize romanul Daniel Pancu avand o ocazie uriasa singur cu portarul oaspetilor, Cudicini.

Meciul nu a fost lipsit de incidente si repriza a doua a inceput cu o intarziere de aproximativ 10 minute din cauza fanaticilor suporteri turci care au acoperit un colt al terenului cu confeti .

Din aceasta grupa se califica mai departe Chelsea si Sparta Praga, invingatoarea surprinzatoare in partida de aseara cu Lazio.