Oltchim, remiza in Germania

Reprezentanta Romaniei in Liga Campionilor la handbal feminin , Oltchim Ramnicu Valcea , a incheiat, la egalitate, scor 28-28, partida din deplasare cu Nurnberg in prima partida din faza a doua a grupelor. Desi formatia germana era cotata drept cea mai accesibila adversara din grupa, Nurnberg a reusit sa strice planurile valcencelor. Dupa o prima repriza echilibrata, tensiunea s-a pastrat si dupa pauza. Romancele au condus in cea mai mare parte a timpului, dar gazdele au revenit si au preluat conducerea, 26-25, cu cinci minute inainte de final. Romancele au fost din nou aproape de victorie, dar gazdele au reusit sa egaleze in ultima secunda de joc. Urmatoarea partida a valcencelor in Liga Campionilor se va disputa pe 15 februarie , atunci cand Oltchim va intalni pe teren propriu formatia rusa Lada Togliati. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro