#calificare #liga campionilor #semifinale #oltchim

Oltchim Ramnicu Valcea, in semifinalele Ligii Campionilor

Campioana Romaniei la handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea s-a calificat, pentru a doua oara consecutiv, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a remizat in deplasare, cu Dinamo Volgograd, scor 32-32, in cel de-al patrulea meci din Grupa a II-a a principala.

Partida de la Volgograd a fost extrem de echilibrata, iar finalul de-a dreptul dramatic .  La pauza ambele echipe au intrat la vestiare fara nici un avantaj (15 -15), in repriza secunda primele care au reusit sa se distanteze la doua goluri fiind oltencele.

Gazdele au revenit si partida a continuat in aceeasi nota pana in ultimele secunde.

( citeste continuarea in Romania Libera )