Olanda: Heracles-Ajax 0-1

Curat ghinion pentru George Ogararu ! Revenit pe gazon dupa o luna , fundasul roman de la Ajax s-a reaccidentat la jocul cu Heracles si a fost scos in repriza a doua. Ajax a invins cu 1-0 cu un gol de poveste reusit de Klaas Jan Huntelaar . Cu Ogararu pe teren din primul minut, Ajax a ratat prima ocazie de gol a jocului cu Heracles prin vedeta Luis Suarez. Pana la pauza, trupa antrenata de Henk Ten Cate a fost salvata de portarul Stekelenburg, care a aparat o lovitura de la 11 metri. In repriza a doua, Ogararu a iesit de pe teren accidentat, iar Ajax a castigat cu un gol de senzatie reusit in ultimul sfert de ora de golgeterul Klaas Jan Huntelaar. Dupa patru etape, Ajax a strans trei victorii si un egal, se afla la doua puncte in spatele liderului Feyenoord, iar etapa viitoare va juca pe terenul rivalei AZ Alkmaar. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro