Mutu si Contra au marcat in Cupa UEFA

Aseara a avut loc prima mansa a sferturilor Cupei UEFA.

Formatia italiana Fiorentina, echipa lui Adi Mutu , a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu formatia olandeza PSV Eindhoven.

Mutu a deschis scorul pentru Fiorentina in minutul 56 dupa o lansare din partea portarului Sebastien Frey.

Peste doar 7 minute Koevermans reusind egalarea cu un sut in vinclul portii aparate de Frey, dupa ce a fost servit excelent din partea stanga de Ibrahim Afellay.

Getafe, echipa lui Cosmin Contra , a obtinut acelasi rezultat, in deplasarea de la Munchen, cu Bayern.
La scorul de 1-0 pentru Bayern, Cosmin Contra a reusind gol de senzatie, in minutul 90, dupa ce a preluat mingea in interiorul careului si a lobat exceptional peste Kahn.

Rezultatele partidelor din prima mansa a Cupei UEFA:

Bayer Leverkusen -Zenit St. Petersburg1-4 (S. Kiessling, 33/A. Arshavin 20,Pogrebnyak 53, A. Anyukov 61, I. Denisov, 64)

Fiorentina-PSV Eindhoven 1-1 (Mutu, 56/Koevermans 63)

Bayern Munchen-Getafe 1-1 (Toni, 26/Contra, 90)

Glasgow Rangers - Sporting Lisabona 0-0