Mutu a revenit la Chelsea

Adrian Mutu a jucat 20 de minute pentru Chelsea in meciul pe care echipa sa l-a castigat in deplasare, scor 2-0 cu Crystal Palace, in etapa a 3-a din Premier League . Mutu a intrat pe teren in minutul 70, in locul lui Kezman. Golurile lui Chelsea au fost marcate de Drogba (28) si Tiago (72). Mutu a jucat astfel, pentru prima oara in acest sezon, intr-un meci oficial al gruparii antrenate de portughezul Jose Mourinho. Clasament: 1. Chelsea 9p (3m), 2. Arsenal 6p (2m), 3. Aston Villa 4p (2m) * Iannis Zicu nu a fost retinut in lotul lui Inter Milano pentru meciul castigat de echipa sa, scor 4-1 acasa cu FC Basel, in mansa a doua a turului III preliminar din UEFA Champions League . Inter, care a remizat in prima mansa, scor 1-1, s-a calificat pentru faza grupelor. Legat de viitorul lui Zicu, se pare ca Inter il va imprumuta pentru sezonul viitor la SSC Napoli, acolo unde ar putea ajunge si Adrian Mihalcea, de la Genoa, imprumutat in sezonul trecut la Hellas Verona * Cosmin Contra nu a facut parte din lotul lui Atletico Madrid , 2-0 acasa cu CF Villarreal in mansa a doua a finalelor din Cupa UEFA-Intertoto. Atletico a pierdut calificarea in primul tur din Cupa UEFA la lovituriloe de departajare, CF Villarreal castigat in prima mansa tot cu 2-0 * In aceeasi faza a competitiei, Marius Baciu a lipsit si el din lotul lui OSC Lille, 2-0 in deplasare, dupa prelungiri, cu Uniao Leiria (0-1 acasa in prima mansa). Lille s-a calificat pe tabloul principal al Cupei UEFA.