Munteanu, "ingropat" la Cluj de fostii sai elevi

Confruntarea dintre Dorinel Munteanu si fostii sai elevi de la CFR, asteptata cu sufletul la gura de 6.000 de suporteri din Gruia, care l-au huiduit pe "Munti" cand a aparut alaturi de FC Arges pe teren, s-a terminat asa cum prevedea toata lumea. Desi cunostea jocul feroviarilor, Munteanu nu a reusit sa-si mobilizeze elevii sa intrerupa sirul infrangerilor, inregistrand-o astfel pe a 11-a. CFR a deschis scorul in minutul 35, prin Anca, care a sutat din intoarcere pe langa Crivac. Fericit, Anca s-a asezat in cap in fata suporterilor, si a aplaudat cu picioarele. Peste cinci minute, Argesul a primit un penalty, dupa ce Tanasa a cazut in careu intr-o confruntare cu Miclaus. Acelasi Tanasa a sutat, insa fara forta, balonul fiind oprit fara probleme de Stancioiu . Repriza a doua a inceput moale, pana in minutul 50, cand Daouda a fost scos afara din teren pentru cumul de cartonase galbene. In minutul 77, feroviarii au adus scorul la 2-0, prin portughezul Semedo. Desi oficialii CFR anuntasera ca-l vor trece pe Munteanu pe lista de rezerve, asta nu s-a mai intamplat, presedintele Muresan anuntand ca totul a fost o gluma. Jocul clujenilor nu l-a multumit pe Cristiano Bergodi , care a apreciat ca feroviarii puteau sa se prezinte mult mai bine, avand in vedere ca s-au confruntat cu o echipa aflata in dificultate. Nemultumit a fost si Muresan, care l-a criticat pe tusierul Cornel Avram dupa ce a semnalizat fault la duelul dintre Tanasa si Miclaus, incident in urma caruia Argesul a primit penalty-ul. L-a mai criticat si deoarece nu a vazut ca portarul argesean a prins un balon dincolo de linia portii, dar si din cauza unor "ofsaiduri inexistente". De altfel, a spus ca nu se lasa pana nu-l scoate pe Avram din arbitraj. Presedintele feroviar a tinut sa remarce ca Munteanu nu are nici un merit pentru forma clujenilor si a subliniat ca nici nu mai vrea sa-I pronunte numele. In ceea ce-l priveste, Dorinel s-a aratat dezamagit de rezultatul meciului, pe care l-a apreciat drept "echilibrat" pana la eliminarea lui Daouda. Munteanu s-a declarat insa increzator in sansele Argesului de a se salva de la retrogradare .