#calificare #motherwell #steaua

Motherwell-Steaua 1-3 (in tur 0-3)

Steaua a castigat si partida din deplasare cu Motherwell , scor 3-1, contand pentru mansa secunda a turului trei preliminar din Europa League .

Dupa ce a fost dominata in primele 45 de minute, primind gol in minutul 17, Steaua s-a descatusat in partea a doua.

Un gol marcat, impotriva cursului jocului, de Petre Marin din penalty, dupa un fault in careu asupra lui Bogdan Stancu , a marcat revenirea Stelei.

Eliberarea a venit dupa un gol fabulos al lui Bogdan Stancu , sut de la 30 de metri, sub bara, peste portarul Ruddy iesit la 6 metri. Tabela a fost inchisa de acelasi Bogdan Stancu, omul meciului...