#liga #dinamo #marius lacatus

Marius Lacatus, neinvins de Dinamo

Dinamo a irosit prima sansa de a salva acest sezon si nu mai ramane decat cu meciul de maine de la Atena , din Europa League , cu Panathinaikos , pe care trebuie sa-l castige pentru a avea o iarna linistita.

Egalul, 1-1, din meciul cu FC Vaslui a facut ca echipa din stefan cel Mare sa termine turul pe locul opt, departe de obiectivul trasat de conducerea clubului.

Vasluiul a venit la Bucuresti hotarat sa reintre in zodia rezultatelor bune si astfel, in primele zece minute de joc a ratat trei mari ocazii de a deschide scorul. Apoi, dinamovistii au reusit sa echilibreze meciul, dar inceputul reprizei secunde...

( citeste continuarea in Romania Libera )