Magnificul Cernat

Florin Cernat , mijlocasul echipei ucrainiene Dinamo Kiev, a marcat aseara 2 goluri in meciul pe care formatia sa l-a disputat in compania formatiei germane Bayern Leverkusen, meci castigat cu 4-2 de Dinamo Kiev.
Introdus in minutul 71, Cernat a marcat in minutul 73, dupa un sut la vinclu. In min. 87, a sutat de la 25 m, dar mingea a intalnit bara. In prelungirile meciului, Cernat a marcat al doilea gol, reluand in plasa o pasa venita careul de 6 m.

Un alt roman prezent aseara in grupele Champion League, Bogdan Lobont , a fost nevoit sa scoata de 4 ori mingea din poarta, in meciul pierdut de formatia sa, Ajax Amsterdam cu 4-0 in confruntarea cu Bayer Munchen.