#penalty #liga europa #liverpool

Liverpool, rapusa de doua penalty-uri in Liga Europa

Formatia engleza Liverpool FC a pierdut aseara, in deplasare, la Lisabona, scor 2-1, in fata lui Benfica Lisabona, in prima mansa a sferturilor de finala in Liga Europa . Portughezii au inscris din doua lovituri de pedeapsa.

Benfica a inceput foarte slab meciul, primind gol in minutul noua, gand Daniel Agger a deviat spectaculos in poarta mingea trimisa de Steven Gerrard dintr-o lovitura libera.

Dupa o ora de joc, Ryan Babel a fost eliminat, iar Benfica a revenit pe tabela de marcaj prin Oscar Cardozo care a transformat un penalty acordat pentru un fault in careu asupra argentinianului...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )