Liga I: Rezultatele meciurilor din etapa a 4-a

Dinamo nu a reusit nici in etapa a patra sa obtina victoria pe terenul propriu, Dacia Mioveni, care a remizat 1-1 pe terenul campioanei, fiind chiar la doua minute distanta de a pleca cu toate cele trei puncte din "Stefan cel Mare” Rapid a castigat aseara cu 4-2 jocul cu Otelul disputat acasa, toate golurile fiind marcate in prima repriza. CFR Cluj si Steaua au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputata in care ros-albastrii au jucat cu un om mai putin pe teren dupa eliminarea lui Goian, din minutul 11. Steaua a egalat pe Rapid in fruntea clasamentului, ambele cu 10 puncte, giulestenii avand un golaveraj mai bun. Rezultatele meciurilor din etapa a 4-a Vineri, 17 august: Unirea Urziceni - Poli Stiinta Timisoara: 4 - 1 Politehnica Iasi - Gloria Buzau: 3 - 0 Sambata, 18 august: Sporting Vaslui - Gloria Bistrita: 2 - 0 Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova: 2 - 0 Dinamo - Dacia Mioveni: 1 - 1 Duminica, 19 august: UTA - "U" Cluj: 1 - 1 Rapid - Otelul Galati: 4 - 2 Farul Constanta - Ceahlaul Piatra Neamt : 2 - 0 CFR Cluj - Steaua: 0 - 0 Clasament Liga I 1 Rapid Bucuresti - 10 pct 2 Steaua Bucuresti - 10 pct 3 FC Vaslui - 8 pct 4 CFR Cluj - 8 pct 5 Unirea Urziceni – 7 pct 6 Dinamo Bucuresti – 7 pct 7 Poli Timisoara -7 pct 8 Pandurii Targu Jiu -7 pct 9 Poli Iasi - 6 pct 10 UTA Arad - 5 pct 11 Gloria Bistrita - 5 pct 12 Universitatea Craiova - 3 pct 13 Ceahlaul Piatra-Neamt – 3 pct 14 Otelul Galati - 3 pct 15 Farul Constanta - 3 pct 16 Gloria Buzau - 3 pct 17 Universitatea Cluj - 2 pct 18 Dacia Mioveni - 2 pct Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro