Liga Campionilor: Chelsea - Arsenal scor 1-1

Echipa Chelsea Londra , cu Adrian Mutu titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, miercuri, cu Arsenal, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Pentru Chelsea a marcat Gudjohnsen '53, in timp ce pentru Arsenal a inscris Pires '59. Adrian Mutu a fost inlocuit, in minutul 72, de Hernan Crespo .

In minutul 83, capitanul formatiei Chelsea, Desailly, a fost eliminat de pe teren, pentru cumul de cartonase galbene.

Tot miercuri, Real Madrid a invins, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, formatia AS Monaco , in prima mansa a sferturilor de finala ale competitiei.

Pentru Real Madrid au inscris Helguera '51, Zidane '70, Figo '77 si Ronaldo '81, in timp ce golurile formatiei AS Monaco au fost reusite de Squillaci '43 si Morientes '83. Figo a reusit sa marcheze, dupa ce portarul formatiei franceze a salvat sutul trimis de portughez, care a executat o lovitura de pedeapsa.

Partidele retur vor avea loc pe data de 7 aprilie.