Le-a apus Steaua

"Ros-albastrii" sunt ca si eliminati din "16"-imile Cupei UEFA dupa ce au pierdut cu 2-0 aseara, la Bucuresti, turul intalnirii cu FC Sevilla . Steaua a capotat aseara, scor 0-2, pe teren propriu, in fata echipei spaniole FC Sevilla , in mansa-tur a „16”-imilor Cupei UEFA, si mai pastreaza doar sanse teoretice de calificare in „optimi”. Ibericii, detinatorii trofeului, au fost mai buni, au dominat partida si au stiut sa profite de erorile elevilor lui Olaroiu , intimidati parca de faima adversarilor. Diferenta de valoare dintre cele doua combatante a fost evidenta, ocaziile stelistilor fiind sporadice. Mijlocasul danez Poulsen a deschis scorul in minutul 41, dupa o lovitura libera rezultata dintr-o gafa a portarului Cernea. In minutul 74, Goian l-a faultat pe Kerzakov in careu, iar Kanoute, golgheterul Spaniei, a transformat, ducand scorul la 0-2. Fara Ghionea , suspendat pentru cumul de „galbene”, Steaua este obligata sa castige la scor meciul de la Sevilla, in caz contrar „ros-albastrii” fiind eliminati, in premiera in ultimele trei sezoane, inainte de faza optimilor de finala ale Cupei UEFA. (continuarea in Evenimentul Zilei )