#tiberiu lajos #arbitru #dinamo #medias

Lajos vrea sa prosteasca pe toata lumea

Dupa ce a favorizat-o pe Dinamo in meciul de la Medias, arbitrul sustine ca a fluierat corect. CCA l-a suspendat pana la finele sezonului.

Liderul Dinamo a obtinut doar un rezultat de egalitate (1-1), sambata, la Medias, chinuindu-se in fata codasei Gaz Metan . Meciul a declansat un scandal urias, din pricina arbitrajului, care a fost favorabil "cainilor".

Dupa ce oaspetii au deschis scorul prin Parvulescu (minutul 4), Dinamo a egalat gratie loviturii de cap a lui N’Doye (minutul 19), dar a suferit pe toata durata primei reprize, fiind masata in propriul careu de echipa lui Cristi Pustai.

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )