Incidente in tribune la amicalul Steaua - Charleroi

Meciul dintre Steaua si Charleroi, primul amical al noului antrenor Hagi in fata suporterilor, s-a incheiat la egalitate: 1-1. In minutul 50, Charleroi reuseste sa descida scorul prin Tim Smolders care inscrie cu capul din marginea careului mic. Steaua reuseste egalarea, in minutul 65, prin Dica care inscrie dintr-un penalty obtinut de Marius Croitoru . Cu aceasta ocazie a fost prezentat si lotul Stelei 2007-2088. Jucatorii au intrat pe teren cu niste masini decapotabile, purtand tricouri asemanatoare cu cele de la infiintarea clubului. Din pacate, spectacolul care era asteptat pe teren a fost umbrit de "razboiul" spectatorilor cu patronul clubului, Gigi Becali. Meciul a fost oprit 5 minute, deoarece un suporter a patruns pe teren si a incercat sa il loveasca pe portarul lui Charleroi, Laquait. A fost nevoie de interventia jandarmilor pentru a calma spiritele din tribune. "A fost un meci reusit, tinand cont ca am venit azi-noapte", a spus Hagi la finalul meciului. Lotul Stelei si numerele pe care le vor purta jucatorii in sezonul 2007/2008: Portari - 12 Cernea, 82 Vatca; Fundasi - 2 A. Iacob, 3 D. Goian, 4 Golanski , 13 Emeghara , 15 Nesu, 17 Baciu, 18 P. Marin, 29 Badoi; Mijlocasi - 6 Radoi, 7 Bicfalvi, 8 Ov. Petre, 11 Bostina, 16 Nicolita, 20 Lovin, 21 Ochirosii, 26 Croitoru, 28 G Coman; Atacanti - 19 Iacob, 25 Neaga, 10 Dica, 34 Gurita. Cristocea, Badea si Ghionea nu au fost prezenti, deoarece sunt accidentati .