Guso a fost rănit de proprii suporteri

Clipe de groază la Oslo pentru Adnan Guso. Titular în poarta Bosniei, jucătorul de la Pandurii Targu Jiu a fost lovit în cap cu o torţă de proprii suporteri veniţi în Norvegia. Meciul a fost întrerupt 40 de minute, iar poliţia a arestat mai mulţi fani bosniaci. Bosniacul de la Pandurii Targu Jiu , Adnan Guso, a avut mult de suferit la Oslo. De vină nu au fost însă numai atacanţii norvegieni, ci şi proprii suporteri, care au aruncat cu torţe şi petarde pe gazon la numai 50 de secunde de la startul partidei. O torţă l-a lovit în cap pe Guso, iar meciul a fost întrerupt 40 de minute.Medicii au intrat pe teren şi i-au acordat îngrijiri medicale, iar la reluare portarul bosniac a apărat excelent deşi a trebuit să poarte un bandaj Între timp, poliţia a intervenit în forţă şi i-a arestat pe suporterii recalcitranţi. Pentru incidentele provocate de fani, federaţia din Bosnia riscă o amendă şi chiar excluderea din preliminariile Euro 2008. Meciul s-a terminat cu o mare surpriză, victoria Bosniei cu 2-1, iar presa norvegiană a titrat: "Trist în tribune, trist pe teren".