#fotbal #grupa b #champions league

Grupa B. Famagusta uimeste. Egal la Bremen!

Mare surpriza in grupa B ! Echipa care anul trecut elimina din Europa pe CFR Cluj, Anothosis Famagusta, a reusit un egal fara goluri pe terenul lui Werder Bremen , germanii ratand incredibil pe parcursul celor 90 de minute. In celalalt meci al grupei, Inter Milano a trecut cu 2-0 de Panathinaikos Atena.

Werder-Famagusta 0-0: Zidul cipriot

In ciuda faptului ca si-au creat foarte multe oportunitati , vicecampionii Germaniei nu au putut trece de ambitiosii ciprioti antrenati de Temuri Ketsbaia. Marile sanse ale gazdelor le-au apartinut lui Claudio Pizarro, Mesut Ozil si Hugo Almeida, ultimul avand o mare ocazie in minutele de final, dar niciunul nu a reusit sa strapunga zidul vizitatorilor. Bine organizati si muncitori, campionii Ciprului au produs o prima mare surpriza la debutul lor in Liga Campionilor.