#derbi #galatasaray istanbul #fenerbahce istanbul #turcia

Galatasaray umilita de Fenerbahce

Campioana Turciei, Galatasaray Istanbul , a fost umilita duminica de rivala , scor 4-1. Aflata in criza si doar pe pozitia a 10-a in clasament, Fenerbahce a reusit un meci exceptional impotriva eternei rivale Galatasaray .

Fosta echipa a lui Gheorghe Hagi a deschis scorul inca din minutul doi si parea ca vicecampioana Turciei va suferi o noua infrangere usturatoare. Fener a revenit in joc prin golurile lui Sahin si Asik terminand prima repriza in avantaj. Lugano si Deivid au marcat in reprinza secunda reusind sa salveze onoarea echipei dupa startul foarte slab de sezon.