#fotbal #meci #unirea urziceni #fc brasov

FC Brasov si Unirea Urziceni s-au anulat reciproc

FC Brasov si Unirea Urziceni au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, sambata, in etapa a 13-a a Ligii I. Meciul a fost unul cu un ritm bun, dar cele doua combatante au reusit in cea mai mare parte a timpului sa se blocheze foarte bine, astfel ca in cateva randuri minutele s-au scurs fara ocazii de poarta.

In prima repriza, brasovenii au dominat si si-au creat mai multe ocazii, Arlauskis fiind in cateva randuri un adevarat inger pazitor pentru Unirea Urziceni, o echipa vizibil obosita dupa ce in ultima saptamana a mai disputat doua meciuri, cu Universitatea Craiova in campionat si cu Glasgow Rangers in Liga Campionilor.

( citeste continuarea in Realitatea.net )