Dinamo, superficiala in amicalul cu Gyeongnam

Dupa doua infrangeri cu acelasi scor, 0-2, in fata letonilor de la Metalurg Liepaja si a cehilor de la Mlada Boleslav, " cainii rosii " au terminat la egalitate, 2-2, cu FC Gyongnam, locul 4 in prima liga din Coreea de Sud. Niculescu a punctat in minutul 19, iar Vrajkovic in minutul 88, in timp ce pentru coreeni au inscris Chun Soo, in minutul 33, si Kai Lee, in minutul 83. „Luam goluri pe greselile noastre individuale. Este, intr-adevar, si putina oboseala, insa ma deranjeaza superficialitatea in unele momente. Titulari vor fi doar cei care merita! Nu e nevoie de intariri, dar vreau mai multa concentrare in joc. Ma bucur pentru golul lui Vranjkovic, dar mai avem mult de munca”, a spus Talnar. Dinamo a inceput partida in urmatoarea formula de joc: Lobont - Todorovski, Moti, St. Radu, Musat - Torje, Margaritescu , Ad. Cristea, Bostina - Cl. Niculescu, Danciulescu . Au mai jucat: Stoican, L. Goian, Scarlatache, Pulhac, Ropotan, C. Munteanu, Fl. Bratu, L. Ganea, Vranjkovic. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro