Dinamo Bucureşti – Farul II Constanţa 3-1

Dinamo Bucureşti a obţinut calificarea în optimile de finală ale Cupei Romaniei, după ce marţi seara, a învins, cu scorul de 3-1, formaţia din Liga a III-a Farul II Constanţa. Disputată pe stadionul “Naţional” din Complexul Sportiv “ Lia Manoliu ”, în faţa a peste 3500 de spectatori, partida a fost la discreţia “cainilor roşii”, care au forţat doar cat a fost nevoie. Dănciulescu a deschis repede scorul, în minutul zece, stabilind astfel scorul la pauză, 1-0. Larie a reuşit să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 54, dar bucuria constănţenilor nu a durat decat opt minute, pană cand Ganea a readus Dinamo în avantaj. Scorul final a fost stabilit de acelaşi Ionel Ganea , în minutul 79, chiar înainte de a fi înlocuit cu Codreanu. Au evoluat echipele: Dinamo: Matache - Mihuţ (Mendi '65), Galamaz, R.Ştefan, Paşcovici - Predescu (Dragomir '46), Ropotan , Tameş, Cristea - Dănciulescu, Ganea (Codreanu '80); Farul II: Curcă - Perenyi (Pascale '46), Larie, Armando, Ţarălungă - Soare, Matei, Boghiţoi, Durbac (Lupu '64) - Neaga (Florea '69), L. Mihai (Gospodin '79).