#fotbal #meci #steaua #dinamo

Dinamo a castigat derby-ul cu Steaua

Formatia FC Dinamo Bucuresti s-a impus in fata eternei sale rivale, Steaua, cu scorul de 2-1, in cadrul meciului sustinut ieri seara pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare .

Steaua a deschis scorul in minutul 23 prin Bogdan Stancu . Dinamo a trecut in avantaj dupa ce a primit doua penalty-uri, executate cu succes de Adrian Cristea (minutul 30) si Marius Niculae (minutul 35).

Meciul nu a fost insa lipsit de incidente.  Potrivit prosport.ro, geamurile autocarului in care se deplasa echipa Stelei pentru partida cu Dinamo au fost sparte la intersectia dintre strazile Barbu Vacarescu si Stefan cel Mare. De asemenea, suporterii echipei Dinamo au batut un barbat care se afla intr-un restaurant din zona.