"Diavolii roşii" s-au impus la Liverpool

Manchester United a fost echipa mai norocoasă în partida de la Liverpool, “diavolii” caştigand partida cu 1-0, printr-un gol înscris în minutul 90 de John O’Shea. O victorie importantă în lupta pentru titlu pe care Manchester United o duce cu Chelsea Londra , obţinută într-un moment în care echipa lui Alex Ferguson evolua în inferioritate numerică, după eliminarea lui Paul Scholes, care a încercat să-l lovească pe Xabi Alonso. La cateva minute după ce Edwin van der Sar a salvat excelent o minge trimisă de Peter Crouch, rezerva O’Shea a adus victoria după ce portarul “cormoranilor”, Pepe Reina, a balbait o lovitură liberă executată puternic de Cristiano Ronaldo . Sir Alex Ferguson a sărbătorit înscrierea golului în modul său unic, conştient fiind că cele trei puncte cucerite pe Anfield sunt cruciale în lupta pentru titlu. Iată şi celelalte rezultate înregistrate sambătă: Arsenal - Reading 2 - 1 Fulham - Aston Villa 1 - 1 Manchester C. - Wigan Athletic 0 - 1 Newcastle U. - Middlesbrough 0 - 0 Sheffield U. - Everton 1 - 1 Watford - Charlton Athletic 2 - 2 Portsmouth - Chelsea 0 - 2