De ce a plans Lovin?!

Infrangerea Stelei la Praga , scor 1-2, nu va fi uitata prea usor de jucatorii ros-albastri. In ciuda pierderii partidei, gruparea vicecampioana a prestat un joc bun, nu putini fiind aceia care la pauza si la inceputul reprizei secunde credeau in victorie. Din pacate, fotbalul e fotbal si rezultatul a fost taman invers. Cel mai dezamagit si trist fotbalist al Stelei a fost insa pe departe Florin Lovin . Fostul jucator al Bacaului, adus de Gigi Becali in Ghencea in urma unei partide de poker, dupa cum spun anumite surse din „folclor”, a facut la Praga cel mai bun meci al sau, interventiile si siguranta de care a dat dovada in prima repriza iesind mult in evidenta. Oarecum surprinzator, stelistul a fost schimbat in minutul 62 de catre Gica Hagi cu Romeo Surdu. O mutare care a avut efecte negative , concretizate din pacate pe tabela de marcaj. La sfarsitul meciului, Lovin nu s-a mai putut abtine si s-a extreriorizat. Dupa fluierul de final al centralului portughez, bacauanul a izbucnit in plans, ramanand cateva minute pe banca, cu fata acoperita in palme. Dragomir: „Steaua va ajunge dependenta de Lovin” Evolutia excelenta a lui Florin Lovin a fost apreciata de patronul echipei steliste. Cunoscut in trecut ca un contestatar al mijlocasului, Gigi Becali s-a declarat dezamagit de schimbarea din minutul 62, declarand dupa finalul partidei: „Chiar nu inteleg de ce nu l-a mai lasat pe teren pe Lovin. Aici s-a stricat morisca noastra, la schimbarea asta”. Presedintele Ligii Profesioniste de fotbal, Dumitru Dragomir, a declarat chiar ca formatia ros-albastra va deveni dependenta de Lovin, laudand evolutia acestuia. „Cum l-a scos pe Lovin, cum am luat gol. Lovin e de Steaua, nu trebuie sa il dea afara. Va ajunge un mare fotbalist daca munceste”, a mai tinut sa precizeze Dragomir. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro