Ciocniri violente intre suporteri si jandarmi la meciul Dinamo – Steaua, scor 1 - 0

Dinamo a marcat singurul gol al meciului diputat, pe teren propriu, impotriva Stelei. Echipa din Stefan cel Mare a reusit sa marcheze abia in finalul partidei, printr-un gol al lui Dennis Serban (minutul 91), dupa ce doi jucatori ai Stelei au primit cartonase rosii , Thereau (minutul 35) si Banel Nicolita (minutul 87). Spre finalul partidei s-au inregistrat numeroase incidente intre suporterii stelisti si jandarmi , acestia din urma folosind gaze lacrimogene si chiar gloante de cauciuc. Ciocnirile intre jandarmi si suporteri au continuat si dupa finalul meciului.