CFR Cluj, lider detasat

Echipa antrenata de Ioan Andone s-a impus ieri in fata celor de la UT Arad, scor 2-0, distantandu-se in fruntea clasamentului Ligii 1, la sase puncte de ocupanta locului doi. Soarta celor trei puncte a fost clarificata in prima jumatate de ora a partidei din Gruia, clujenii punctand prin Fabbiani si Semedo . In minutul 11, Fabbiani a primit o pasa de pe dreapta, de la Didi , si a inscris in poarta lui Hutan, iesit gresit sa respinga. In minutul 28, acelasi Didi a centrat precis Semedo, care a inscris cu capul. Cu 2-0 la pauza, clujenii au inceput relaxati partea secunda, iar Aradul a lasat impresia ca se poate apropia mai mult de poarta lui Nuno Claro. Insa tot Fabbiani, Semedo si Didy au ramas responsabili cu spectacolul. Semedo a centrat pe 8 metri, iar Didy l-a tintit pe Hutan (58). Feroviarii nu au mai fortat pana la final, victoria aducindu-le o distanta de 6 puncte in virful clasamentului.