Bolton a rezistat in Spania

Bolton Wanderers a stat la cutie in returul cu Atletico de Madrid, dupa ce partida tur din Anglia o castigase cu 1-0, si s-a calificat in optimile Cupei UEFA. Antrenorul gazdelor, Javier Aguirre, intuise bine ca englezii vor veni sa se apere in Spania, insa el nu a fost in stare sa gaseasca si o solutie pentru apararea oaspetilor, iar meciul retur s-a incheiat 0-0. Dupa ce a inceput stralucitor, Bolton a optat sa se retraga si sa absoarba presiunea gazdelor. Suturile de la distanta si mingile inalte au fost tot ceea ce au reusit spaniolii, iar in fata unei echipe britanice acest lucru nu le putea aduce prea multe satisfactii. Basel – Sporting 0-3 In runda urmatoare, Bolton va intalni Sporting Lisabona , formatia portugheza calificandu-se in optimi dupa o victorie convingatoare in Elvetia. Sporting a inceput excelent partida cu Basel si a preluat conducerea din minutul doi, dupa golul lui Pereirinha. Liedson a adaugat apoi inca doua reusite pe tabela de marcaj, in minutele 41 si 55, pentru ca Sporting sa incheie dubla mansa cu un avantaj categoric: 5-0. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro