Besiktas invinge Arminia Bielefeld

Formatia Besiktas a terminat turneul "Alpen Cup" pe locul trei, dupa ce a invins, joi, cu scorul de 10-9 (1-0, 1-1), in urma loviturilor de departajare, echipa Arminia Bielefeld.

La finalul timpului regulamentar de joc, scorul a fost de 1-1, golul echipei Besiktas a fiind marcat de Ibrahim Akin, in minutul 14. Pentru arminia bielefeld a inscris Holsing '51.
Loviturile de departajare ale echipei din Istanbul au fost transformate de Ahmed Hassan, Ronaldo, Okan Koc, Umit, Veysel, Cagdas, Mustafa Dogan, Fatih si Berkant. Pentru formatia germana au marcat din penalti Treanov, Bocus, Duro, Gabriel, Schuler, Lense, Chezorek si Eric.

Jucatorul formatiei Besiktas, Daniel Pancu , nu a evoluat, in timp ce atacantul Claudiu Raducanu (Arminia Bielefeld) a jucat pina in minutul 46, fiind schimbat cu Wieczorek.
Formatia Besiktas va reveni, in cursul zilei de vineri, la Istanbul.