#liga campionilor #grupe #lyon #bayer

Bayern-Lyon 1-1: Au pus punct seriei negre

Cea de-a doua partida a Grupei F le-a pus fata in fata pe Bayern Munchen si Olympique Lyon . Fara sa mai gaseasca drumul spre victoria dupa deplasarea din Ghencea, elevii lui Klinsmann sperau sa sparga gheata in partida de pe propriul teren, cu campioana Frantei.

Primul sfert de ora arata de ce Bayern si Lyon sunt favoritele la castigarea grupei, dar tabela nu se modifica decat in minutul 25, dupa un autogol al lui Demichelis. 1-0 pentru francezi, iar majoritatea fanilor germani se gandeau deja la partida contra celor de la Werder Bremen , inceputa la fel de prost si terminata si mai si. Elevii lui Claude Puel mentin avantajul minim de pe tabela de marcaj si intra cu un gol in plus la cabine.