Arsenal, umilita pe White Hart Lane

Spurs au obtinut in sfarsit mult-asteptata victorie in fata celor de la Arsenal , dupa noua ani de zile, si au facut-o intr-un mod barbar. „Tunarii” au fost calcati in picioare pe White Hart Lane, unde Tottenham s-a impus cu scorul de 5-1 si s-a calificat in finala Cupei Ligii, cu scorul general de 6-2, oferind fanilor un motiv sa se laude in fata rivalilor locali. Jermaine Jenas a deschis scorul dupa doar trei minute, iar avantajul a fost dublat cand Nicklas Bendtner a trimis in propria poarta, cu capul, in minutul 27. Al treilea gol a sosit in minutul trei al reprizei secunde si a fost semnat de Robbie Keane, in timp ce in urma unui contraatac rapid, in minutul 60, Aaron Lennon si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor. Intrat din postura de rezerva, Emmanuel Adebayor a inscris un gol de consolare pentru Arsenal, in minutul 70, insa ultimul cuvant l-a avut tot Spurs, care a marcat pentru 5-1, in minutele de prelungire , prin Steed Malbranque. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro