#pavel a abandonat #australian open #pavel - murray

Andrei Pavel a abandonat la Australian Open

Andrei Pavel , cel mai valoros tenismen roman din ultimii ani, a fost nevoit sa abandoneze partida din turul I al Australian Open , contra britanicului Andy Murray .

Romanul s-a retras in setul 2, scorul in acel moment fiind 6-2, 3-1 pentru englez. Pavel a inceput foarte bine meciul cu Murray, conducand in primul set cu 1-0 si 2-1.

Conditia fizica si problemele de sanatate si-au spus cuvantul si "Cneazul" a cedat setul cu 2-6. In pauza, medicul a intrat pe teren si a masat spatele lovit al lui Pavel.

Eforturile au fost in zadar, Andrei retragandu-se la scorul de 1-3 in actul secund.