Acasa, dar mai greu!

UPDATE:Dinamo rateaza calificarea in grupele Champions League dupa ce a pierdut meciul retur cu Lazio scor 1-3. In minutul 66 Rocchi inscrie din nou.(1-3) Lazio a preluat conducerea in minutul 54 prin golul inscris de Pandev.(1-2) Lazio a egalat in minutul 46 prin Rocchi.(1-1) In minutul 27 Bratu a deschis scorul pentru Dinamo.(1-0) In aceasta seara, mare partida mare pentru toata suflarea dinamovista din Romania; echipa din Stefan cel Mare joaca o mare sansa de a accede in grupele Ligii Campionilor. In meciul tur, cel putin din punct de vedere al scorului, lucrurile nu au mers foarte rau pentru Dinamo, cainii reusind un rezultat de egalitate pe Olimpico din Roma si porneste astfel favorita in meciul din aceasta seara. Lucrurile nu stau totusi atat de simplu pe cat fiecare dintre noi ne-am dori. Lazio este o echipa italiana, o echipa puternica, o echipa venita din fotbalul mare al Europei si nu in ultmiul rand o echipa foarte ambitioasa pentru care cuvantul de ordine la Bucuresti va fi fara indoiala victoria. Ambele echipe se confrunta cu mari probleme de lot, ambii antrenori avand mari probleme in alcatuirea unei formule de start indeajuns de competitive. Mircea Rednic a fost oarecum avantajat de programul ultimei etape, cand Dinamo s-a odihnit si astfel a avut ocazia sa vada meciul lui Lazio impotriva lui Torino, incheiat 2-2, si sa-si faca o idee si mai buna asupra stilului de joc al italienilor. Conducatorii lui Dinamo si-au dat seama inca dupa meciul din tur ca partida din aceasta seara va fi mult mai grea pentru echipa lor si au facut in apel la toti suporterii dinamovisti sa vina la meci si sa-si incurajeze formatia preferata. Desi este un meci acasa, trebuie avut in vedere ca va fi mai greu pentru Dinamo decat in meciul tur dar jucatorii trebuie sa ramana concentrati si sa-si faca treaba asa cum stiu ei mai bine! Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro